Końskie włosie – elastyczność i izolacyjność – tanio i od ręki

W swojej ofercie posiadamy nieco zapomniany w ostatnim czasie, ale nadal niezwykły produkt – włosie, które pochodzi z końskiej grzywy lub ogona. W M-tex znajdziesz długie, elastyczne, grube włosy tego typu, których długość może sięgać nawet ponad 80 centymetrów. Końskie włosie najczęściej stosuje się do produkcji materacy albo prac tapicerskich. Charakteryzuje się ono przede wszystkim znaczną elastycznością oraz dużą izolacyjnością. Oznacza to, że oddawany przez człowieka w trakcie snu pot bez problemu zostaje wchłaniany. Jego zastosowanie to zatem dobry wybór dla osób mających problemy z nadmiernym poceniem się. Materace wypełniane końskim włosiem dobrze sprawdzą się również w przypadku alergików – to materiał zapobiegający rozwojowi roztoczy oraz alergenów. Z powodzeniem znajduje on zastosowanie w produkcji mebli tapicerowanych i może służyć jako smyczki do różnych instrumentów. Dawniej tworzenie materacy z końskiego włosia było dużo bardziej popularne, niż ma to miejsce obecnie. Z czasem jednak metoda ta została wyparta na rzecz włókna kokosowego i nowoczesnych pianek. Warto jednak zastanowić się nad wyborem tej pomijanej obecnie opcji, gdyż zastosowanie w materacu tego typu wypełnienia niesie za sobą szereg korzyści.


Końskie włosie w atrakcyjnej cenie

Jeśli prowadzisz firmę projektującą i produkującą materace, zapewne zdajesz sobie sprawę, jak ważnym elementem jest odpowiedni dobór komponentów, z których zostaną wykonane. Na rynku można znaleźć ogromny wybór tego rodzaju artykułów. W przypadku formy wypełnienia dominują sprężyny, pianka poliuretanowa czy lateksowa, a także hydrożel. Jeśli jednak chcesz wyróżnić swoją ofertę, warto zaproponować Klientom również rozwiązania z najwyższej półki. Dobrym pomysłem będzie wprowadzenie bardziej niespotykanych, a przede wszystkim w stu procentach naturalnych materiałów. Do takich należy końskie włosie, dostępne w naszym asortymencie. To idealna propozycja dla osób, które chcą dokonać wyboru zgodnego z naturą, a ponadto – zadbać o swój komfort i zdrowie. W przeciwieństwie do materiałów sztucznych, takich jak pianka, włosie nie uczula i zmniejsza pocenie się. Klienci coraz częściej poszukują alternatywy dla wypełnień nieprzyjaznych dla środowiska i niekoniecznie sprzyjających ludzkiemu zdrowiu. Końskie włosie, podobnie jak owcza wełna, może wpływać pozytywnie na właściwą termoregulację w czasie snu.

Naturalny i ekologiczny materiał – końskie włosie

Tanie końskie włosie od rękiKońskie włosie to przede wszystkim materiał w pełni naturalny i ekologiczny. Zanim trafi on do produkcji, musi najpierw przejść proces profesjonalnego oczyszczania. Wówczas pozbywa się z niego wszelkich zanieczyszczeń skóry, łoju, brudu. Teraz – kiedy pojawił się trend na ekologiczne rozwiązania, produkt powoli wraca na rynek. Stosuje się go najczęściej do wypełniania górnych warstw materaca, co zapewnia uniknięcie przedostania się wszelkich zanieczyszczeń do jego głębszych powłok. Nasza firma zajmuje się regularną sprzedażą końskiego włosia – asortyment przechowujemy w magazynie, dzięki czemu kupisz go od ręki! Gwarantujemy atrakcyjne ceny i profesjonalne doradztwo. Zapewniamy, że posiadamy w pełni naturalne produkty o najwyższej jakości. Szlachetny materiał na wyciągnięcie ręki!

% Nie przegap
okazji!