Owcza wełna – materiał o wielu dobroczynnych właściwościach

Trudno o bardziej naturalne i przyjazne użytkownikowi wypełnienie materaca, niż owcza wełna. Pod względem dobroczynnych właściwości dla ludzkiego ciała i komfortu dorównuje jej tylko końskie włosie oraz naturalna mata kokosowa. Każda osoba o wrażliwej skórze czy alergii na kurz doceni komfort, jaki zapewnia tego rodzaju komponent. Wełna owcza to materiał w stu procentach przyjazny naturze, którego pozyskanie nie czyni krzywdy zwierzętom. Z tego powodu jest on bardzo chętnie wybierany przez świadomych ekologicznie konsumentów. Przy jego pozyskiwaniu nie powstają żadne zanieczyszczenia środowiskowe. Funkcjonalność owczej wełny sprawia, że znajduje ona wszechstronne zastosowanie między innymi w przemyśle tekstylnym. Jej pozytywne właściwości, między innymi w przypadku wykonania z niej pościeli lub materaca, zostały już wielokrotnie docenione. Dostrzegają to również sami producenci takich rzeczy, którzy coraz chętniej wykorzystują ten materiał w swoich produktach. U nas zamówisz go w dobrej cenie i z gwarancją najwyższej jakości.


Owcza wełna dla zdrowia i komfortu snu

Dostępna w naszym asortymencie owcza wełna pozytywnie wpływa na krążenie i zmniejsza bóle reumatyczne. Ponadto, łagodzi różnego rodzaju stany zapalne. Te właściwości są znane ludziom od wieków – dlatego też owcze runo jest jednym z najbardziej tradycyjnych komponentów, jakie znajdziemy w nowoczesnych materacach. Nie należy zapominać także o pełnionej przez nie funkcji biofiltra, neutralizującego wpływ różnego rodzaju substancji na zdrowie. Wykazuje również właściwości antygrzybiczne, dzięki czemu doskonale sprawdza się jako element wyposażenia łóżek. Owcza wełna nie wchłania również kurzu i nie tworzy środowiska sprzyjającego rozwojowi roztoczy. To istotne właściwości dla alergików, wpływające pozytywnie na ich komfort snu. Dla producentów materacy szczególnie istotna jest również kwestia izolacji termicznej. Modele wykonywane z wykorzystaniem tego materiału najczęściej doskonale nadają się do używania zarówno zimą, jak i latem. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych komponentów. Gwarantujemy najwyższą jakość w atrakcyjnej cenie.

Jak dbać o owczą wełnę? — pranie i czyszczenie

Włókna runa owczego są bardzo trwałe, ale jednocześnie delikatne dlatego wymagają naprawdę troskliwej pielęgnacji. Tylko wówczas owcza wełna zachowa swoje naturalne właściwości przez długi czas.
Jedną z najważniejszych czynności jest częste wietrzenie wyrobów z owczej wełny. Sprzyja im zarówno słoneczna i ciepła pogoda, jak i niskie temperatury oraz wilgotne powietrze. Pomagają one w oczyszczaniu strzyży oraz jej regeneracji. Zwłaszcza jeśli rzeczy przechowywane są miesiącami w szafie. W tej sytuacji trzeba pamiętać również o ochronie przed molami, które mogą zniszczyć ulubioną kołdrę.
Z czasem należy prać owczą wełnę, ale raczej sporadycznie. Kluczowa jest temperatura wody, która nie może przekraczać 30 stopni Celsjusza. Powinna być raczej letnia. Najlepiej namoczyć rzecz w detergencie z dodatkiem lanoliny i delikatnie ugniatać dłońmi. Po wypłukaniu nie wolno wirować, wykręcać, ponieważ włókna ulegną spilśnieniu. Zalecane jest suszenie na płasko. W żadnym wypadku nie należy wieszać, ponieważ koc może się zdeformować.

Jaka naprawdę jest owcza wełna i dlaczego warto mieć z niej pościel?

Od czasów starożytnych ludzie wykorzystują futro owiec do robienia odzieży, dywanów oraz pledów. Owcza wełna to wysokiej jakości włókna naturalne, z których wyrabiana jest prozdrowotna pościel. Swoją renomę zawdzięcza dobroczynnemu wpływowi na ludzki organizm. Spanie pod kołdrą z owczej wełny sprawia, że:

Spanie pod owczą wełną ma sporo zalet. Jednym z niewielu przeciwwskazań jest uczulenie na lanolinę. Jest to tzw. tłuszczopot, inaczej nazywany woskiem, który naturalnie pokrywa sierść owiec.

% Nie przegap
okazji!