Pikowanie tkanin – pościel, materace, dzianiny, podszewki – tanio

W naszej firmie zajmujemy się profesjonalnym pikowaniem tkanin. Jest to ciekawe rozwiązanie dla osób myślących o spersonalizowaniu swoich produktów w niecodzienny sposób. Pracownicy M-tex to fachowcy, specjaliści w swojej branży, którzy do każdego zlecenia podchodzą sumiennie i indywidualnie. Ponadto posiadamy nowoczesny park maszynowy, dzięki czemu mamy możliwość skorzystania z najnowszych technologii. Pikujemy m.in. pościel, materace, dzianiny, podszewki. Działanie to oznacza trwałe połączenie ze sobą kilku warstw materiału w odpowiedni sposób. Warstwy te zszywa się w regularnych odstępach, co zapewnia nierozchodzenie się szwów. Proces pikowania odnajduje zastosowanie w kilku sytuacjach. Po pierwsze umożliwia wzrost właściwości termoizolacyjnych – między zszywanymi warstwami można dołożyć dodatkowy, ciepły materiał. Drugim przeznaczeniem jest usztywnianie materiałów – przez co się nie odkształcają. Pikowane materace zapewniają spokojny i bardziej komfortowy sen. Obecnie istnieje tyle wzorów pikowania, że każdy zainteresowany może wybrać swój własny. Poddane temu zabiegowi materiały, np. dzianina, są bardzo efektowne i przyjemne w dotyku. Często stanowią też ciekawy element wyposażenia wnętrza, które zyskuje dzięki temu indywidualny charakter.

W jaki sposób są pikowane tkaniny?

Łącząc warstwy różnych materiałów, można wykorzystać jedną z dwóch technik. Pierwsza z nich to pikowanie niciowe, a druga to ultradźwiękowe. W obu technikach stosuje się maszyny sterowane komputerowo. Gwarantują one dokładność wykonania wzoru oraz jego powtarzalność. Dodatkowym atutem jest dużą prędkość szycia, która pozwala na szybszą realizację zamówień i obniżenie jego kosztów. Do pikowania tkaniny przeznaczonej na poszycie materaca używa się wysokiej klasy nici. Ich kolor dobierany jest w zależności od przesłanego projektu. Metoda niciowa znajduje również zastosowanie w przypadku:

Realizujemy pikowanie tkanin jedno- i dwustronne. Dbamy o równomierne rozłożenie wszystkich materiałów, które mają być połączone. Jest to jednym z wyznaczników wysokiej jakości pikowanej tkaniny. W technologii ultradźwiękowej używa się tzw. lasera. Umożliwia one bezszwowe spajanie oraz wytłaczanie wzorów.

Pikowanie tkanin dla komfortu

Na czym polega pikowanie tkanin? To zabieg, do którego potrzebne są dwie warstwy materiału. Są one zszywane ze sobą, będąc wcześniej przedzielone dodatkową warstwą ocieplającą. Może być to na przykład wełna czy też grubsza tkanina bawełniana. Dzięki wykorzystaniu tego rodzaju techniki możliwe jest równomierne rozłożenie wewnętrznej warstwy, co przekłada się na komfort osoby użytkującej gotowy produkt. Pikowane tkaniny często stosuje się do wykonania pościeli, ale to nie jedyne jej zastosowanie. Popularne są również poduszki w tej formie, a także podszewki do płaszczy czy kurtek. Mają one przewagę nad futerkiem, polarem czy innymi rodzajami ocieplenia – są zdecydowanie trwalsze i mocniejsze, a przy tym gwarantują wysoki komfort termiczny. To szczególnie ważne w przypadku zimowej odzieży czy pościeli na chłodniejsze miesiące. Jednocześnie pikowanie prezentuje się atrakcyjnie i może wzbogacić różnego rodzaju projekty pod kątem estetyki. Jeśli na to właśnie liczysz, skorzystaj z naszej oferty już dziś.


Pikowanie dzianinPikowane tkanin tanio

Jakie właściwości i zastosowanie ma pikowana tkanina?

Proces pikowania tkanin polega na scalaniu kilku warstw różnej grubości materiałów. Zwykle w części środkowej znajduje się sprężyste i miękkie wypełnienie, które spełnia funkcję termoizolacyjną. Przeszycia wykonywane są specjalnymi nićmi i tworzą różne wzory. Ich układ i gęstość ma za zadanie zapobiec deformacji produktu. W ten sposób powstają wysokiej jakości kołdry, poduszki i materace. Pikowanie tkanin stało się również bardzo popularne wśród producentów odzieży. Zwłaszcza kurtek oraz płaszczy, które od lat podbijają serca nie tylko kobiet. Dzięki pikowaniu tkaniny otwierają się nowe możliwości przed projektantami mody oraz wnętrz. Swoją renomę zdobyły dzięki właściwościom takim jak:

Ciekawym sposobem pikowania tkanin jest zszywanie ściegiem stębnowym. Zwiększa on wytrzymałość i dekoracyjność wyrobów. Z jego pomocą powstają piękne symetryczne romby i pasy.

Pikowanie dzianin – możliwość indywidualnego zamówienia

Jesteś producentem artykułów wykonywanych z różnych rodzajów dzianin? Prowadzisz działalność, związaną z obróbką lub produkcją odzieży bądź artykułów do domu? Pikowanie dzianin może wzbogacić estetykę Twoich wyrobów, a przy tym sprawić, że będą gwarantowały użytkownikom większy komfort termiczny. Tego rodzaju obróbka często wprowadza luksusowy sznyt, a przy tym wzmacnia warstwę ocieplającą, znajdującą się w środku. Współpracując z nami, możesz samodzielnie dobrać wypełnienie i dzianiny, składające się na warstwy zewnętrzne. Możesz również dostarczyć nam wybrane przez siebie materiały, które poddamy profesjonalnemu pikowaniu. Oferujemy możliwość całkowitej personalizacji zamówienia, co sprawia, że chętnie współpracują z nami firmy działające w szeroko pojętej branży odzieżowej, tekstylnej oraz wnętrzarskiej. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą i złożenia zamówienia. Do każdego z nich podchodzimy z najwyższą starannością, realizując rzetelnie i precyzyjnie usługę pikowania, zawsze w korzystnej cenie.

Pikowanie tkanin – proste, tradycyjne oraz skomplikowane

Staramy się każde zamówienie traktować jak najbardziej indywidualnie, a podczas produkcji przywiązujemy uwagę do każdego detalu. Naszym Klientom służymy pomocą już na etapie doradztwa wyboru odpowiedniej metody czy wzoru. Gwarantujemy, że stosowany do produkcji sprzęt jest najnowszej generacji. Dzięki niemu mamy możliwość pikowania tradycyjnych, prostych deseni, jak i tych skomplikowanych. W ofercie posiadamy dodatkowo ocieplacze, którymi możemy wypełnić pikowaną warstwę. Pikujemy gotowe wzory, ale jesteśmy też w stanie stworzyć produkt według indywidualnego projektu Klienta. Indywidualizacja tkanin nigdy nie była tak prosta! Tanie pikowanie ulubionych materiałów zgodnie ze wskazaną koncepcją tylko u nas. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą drogą mailową bądź telefoniczną.

Pikowanie dzianin na materacePikowanie tkanin

% Nie przegap
okazji!